Operator logistyczny czy outsourcing magazynowy?

To, że przedsiębiorcy interesują się tematem magazynowania, nie jest niczym nowym. Wiedzą oni bowiem, że wiąże się to z dużymi kosztami, z drugiej strony powierzchnia magazynowa jest niezbędna do tego, by móc sprzedawać chociażby swój towar przez internet. W takiej sytuacji zastanawiają się więc nad pewnymi opcjami, które stanowi operator logistyczny oraz outsourcing magazynowy.
Operator logistyczny to firma, która posiada bardzo nowoczesne systemy, jakie ułatwiają planowanie całej pracy oraz procesów, które zachodzą w firmie. Takie planowanie odbywa się w jak najbardziej optymalny sposób. Uwzględnia się wtedy oczywiście określoną specyfikę firmy, jak również jej branżę, a także sezonowość jej działalności. Taki operator logistyczny zajmuje się więc całkowitą i pełną obsługą wszystkich procesów, które maja związek z magazynowaniem oraz z transportem. W takiej sytuacji przedsiębiorca nie musi się martwić o sprawy organizacyjne, które dotyczą logistyki jego firmy. Pozyskany w ten sposób czas może wykorzystać na inne dodatkowe zajęcia, które wiążą się z prowadzeniem firmy. Co więcej, operatorzy maja dostęp do wielu powierzchni magazynowych w różnych miastach, dlatego łatwiej im jest dobrać lokalizację znajdującą się najbliżej klienta.
Outsourcing magazynowy jest to natomiast usługa, którą oferują bardzo rozbudowane i specjalizujące się w tym zakresie firmy. Również zajmują się całkowitą i kompleksową obsługą logistyczną towarów przedsiębiorstwa. Ich magazyny to najnowocześniejsze obiekty, wyposażone w regału wysokiego składowania, odpowiedni sprzęt, jak wózki widłowe i urządzenia do pakowania, znakowania oraz etykietowania towarów, a także świetna i wyszkolona kadra, którą stanowią specjaliści w dziedzinie magazynowania i obsługi klienta w trakcie całego łańcucha dostaw.
Outsourcing magazynowy http://e-logistics.pl/outsourcing jest więc równie ciekawym i interesującym rozwiązaniem.
Każda firma musi samodzielnie podjąć decyzję w zakresie sposobu obsługi i magazynowania jej produktów. Jest to decyzja warta dogłębnego przemyślenia i stworzenia odpowiedniej analizy.